Rules of the game in Ukrainian – Правила

Вступ

Ви вцілілий лорд-чаклун з архіпелагу Еррет. Територія, де сотні островів поєднано велетенськими мостами. Колись мости забезпечували архіпелагу велич, добробут та процвітання торгівлі між землями. Багатство архіпелагу пливло мостами і дарувало кожному жителю життя сповнене затишку та безтурботності. Але сьогодні перенаселення, вичерпність природних ресурсів та сліпа жадоба лордів-чаклунів породила катаклізмічний дисбаланс у Ерреті. Не минає й дня без землетрусів та цунамі над найбільш тендітними островами. Лорди-чаклуни тепер б’ються за владу над високими та найбільш безпечними островами архіпелагу. Вам, щоб вижити у цих ворожих краях, доведеться перетинати мости та битися з іншими лордами-чаклунами за їхні землі.

Підготовка

Кожен гравець отримує «Бастіон/Форт» (Bastion/Fort) картку. Розмістіть дві картки «Міст» (Bridge) в ігровій зоні.

Перед початком нової гри оберіть який формат ви бажаєте зіграти.

Спочатку оберіть режим гри: самітний режим, якщо бажаєте зіграти на самоті або дуельний режим, якщо грають двоє. Додаткові режими (кооперативний, 2х2, Всі проти всіх, класичний…) з’являться незабаром.

Опісля оберіть формат: тренування (preconstructed), підготовка (draft), змагання (constructed).
Зауважте, неможливо обрати змагальний формат, якщо граєте у самітному режимі.

ТРЕНУВАННЯ:
Рекомендуємо для перших ігор. Кожен гравець обирає серед чотирьох заздалегідь збудованих колод. Якщо ви граєте у самітному режимі, то решта карток формують колоду ШІ. Вам необхідний тільки один стартовий набір для тренувального формату. Нижче список чотирьох тренувальних колод:

  • КОЛОДА 1 : ANNIHILATION, BARON, BOOM!, BRUTE, CARAPACE, PARTISAN, REVENANT, TROLL
  • КОЛОДА 2 : ABOMINATION, ALPHA, COMBUSTION, LIEUTENANT, MICROCTOPUS, OGRE, SCRIBE, SHAMAN
  • КОЛОДА 3 : BRIGAND, DISCIPLE, GNOME, GRRR, MARTYR, METEORITE, PARASITE, VORTEX
  • КОЛОДА 4 : ABERRATION, ASSASSIN, CARNIVORE, CYCLONE, MACHINE, MUTANT, REPTILE, ZOMBIE

ПІДГОТОВКА:
Рекомендуємо після випробувння кожної колоди у тренувальному режимі. У цьому форматі гравці обирають картки зі спільної колоди, щоб зібрати руку з 8 унікальних карток. Перетасуйте усі картки у спільну колоду. Відкрийте 4 верхні картки з цієї колоди. Гравець А спочатку обирає карту з чотирьох доступних. Гравець Б потім обирає 2 з 3 карток, що залишилися. Гравець А забирає останю картку. Повторіть це, але тепер першим обирає гравець Б. Повторюйте, допоки у гравців не буде 8 карток. Достатньо одного стартового набору для гри у цей формат.

ЗМАГАЛЬНИЙ:
Режим створено для досвідчених гравців, що ідеально опанували ігрові механіки та поєднання спеціальних здібностей. Перед початком гри гравці збирають колоду з 10 карток. Гравець А спочатку показує картки, а гравець Б обирає картку, яка усувається з колоди до кінця гри. Потім гравець Б показує свої картки, а гравець А обирає яку картку усунути. Опісля гравець А обирає яку з 9 карток гравця Б усунути. І нарешті, гравець Б обирає яку з 9 карток гравця А усунути. Таким чином, гравці матимуть у руці 8 карток. Для гри у змагальний режим кожному гравцю необхідно мати початковий набір.

Кожен гравець перемішує картки, що формуватимуть руку. Потім гравці кладуть у руку першою зліва картку «Бастіон» (Bastion). Киньте жереб, щоб визначити першого гравця. У перший хід цей гравець матиме 6 одиниць мани.

Ігролад

Гравці ходять один за одним. Хід складається з трьох фаз:

Фаза 1 – Відновлення мани:

Гравець отримує ману, рівну кількості карт у його руці (включно з карткою «Бастіон/Форт» (Bastion/Fort)). Мана використовується, щоб оплатити вартість карток. Гравець може скористатися маною під час фази 2 і фази 3, щоб зіграти картки істот та заклять.

Фаза 2 – Викликання:

Отриману під час фази 1 ману гравець може витратити, щоб зіграти картки з руки. Гравець може зіграти тільки 4 перші, починаючи зліва (оминаючи картку «Бастіон/Форт» (Bastion/Fort)).

Вартість картки позначено у її лівому верхньому куті. Невикористана під час ходу мана втрачається. Гравець не може використати більше мани, ніж отримано у фазі 1.

Ігрова зона складається з двох ліній. Гравець обирає на яку лінію класти картку.

Гравці можуть викликати істот тільки на власній території: гравець А розміщує картки ліворуч від карток «Міст» (Bridge), а гравець Б – праворуч від карток «Міст» (Bridge), відповідно. Немає обмежень на кількість карток на лінії. Викликана істота переміщується з руки гравця на ігрову зону горілиць на бажаній лінії, позаду інших істот гравця у грі. Картка залишається у грі до її знищення.

Фаза 3 – Напад:

Істота має очки здоров’я (Health Points) та силу атаки (Attack Value).

Істота не може атакувати у хід, в якому була викликана. Кожна істота гравця завдає істоті опонента удар, рівний її силі атаки (Attack Value). Істоти, що атакують, автоматично активуються у визначеному порядку: спочатку істоти з верхньої лінії, від найбільш віддаленої від картки «Міст» (Bridge) до найближчої, потім істоти з нижньої лінії, від найбільш віддаленої від картки «Міст» (Bridge) до найближчої.

Істота знищується, коли отримує удар, що сумарно дорівнює або перевищує її очки здоров’я (Health Points). Вона отримує усе пошкодження, завдане атакою, а картка повертається у руку власника крайньою праворуч.

Опісля, всі істоти на лінії рухаються ближче до мосту, заповнюючи пропуск. Істоти, що атакували більше не атакують, а по закінченні ходу не знищені істоти повністю відновлюють здоров’я.

Під час нападу істота завдає пошкодження, рівне силі атаки (Attack Value), найближчій ворожій істоті на тій самій лінії. Якщо жодну ворожу істоту неможливо атакувати, пошкодження завдається ворожому «Бастіону/Форту» (Bastion/Fort).

Коли «Бастіон/Форт» (Bastion/Fort) отримує пошкодження, його необхідно перемістити на аналогічну кількість позицій у руці гравця.

Якщо «Бастіон» (Bastion) досягає правої позиції у руці гравця – його знищено. Після цього картку необхідно перевернути на сторону «Форт» (Форт) та розмістити зліва у руці. Залишкове пошкодження завдане «Бастіону» (Bastion), не переноситься на «Форт» (Fort). Щойно «Форт» (Fort) досягає правої позиції у руці гравця – гру програно.

Кінець гри

Гра завершується у момент, коли картка «Форт» (Fort) досягає правої позиції у руці гравця. У цю мить – опонент перемагає.

Типи карток

Істоти, що опинилися на ігровому полі, залишаються на ньому до знищення.

Картка заклинання (Incantation) може бути зіграна під час ходу гравця, у фазу викликання (фаза 2) та фазу нападу (фаза 3). Закляття (Incantation) може бути спрямоване на будь-яку істоту. Ефект закляття (Incantation) застосовується негайно. Після цього картку закляття (Incantation) кладуть крайньою праворуч у руку гравця.

Список спеціальних здібностей

Ці іконки зображують спеціальні здібності деяких істот. Ці спеціальні здібності враховують тільки коли істота перебуває на ігровому полі.

Сплеск : Завдає пошкодження обраній істоті ТА істоті, що знаходиться на тій самій позиції на іншій лінії.

Проколювання : Завдає пошкодження обраній істоті ТА істоті поза нею на тій самій лінії (не Бастіону/Форту (Bastion/Fort)).

Злість : Здатність атакувати ворожих істот (не Бастіон/Форт (Bastion/Fort)) у хід появи на полі.

Захист : Знижує до нуля пошкодження від першої, у цей хід, атаки по істоті.

Незнищенність : Не отримує пошкоджень чи впливу ефектів від карток заклинань (Incantation).

Берсерк : Після атаки і знищення ворожої істоти атакує знову.

Ривок : Коли істота атакує, посуньте її найближче до мосту (Bridge). За кожну пройдену істоту додається 1 атаки.

Аура : Збідність завжди асоціюється з іншою здібністю. Сусідні істоти у тому ж ряду отримують підсилення від цієї спеціальної здібності, проте сама істота не отримує переваги від асоційованої спеціаьної здібності.

Самітній режим – Швидка гра

Самітній режим дозволяє зіграти самотужки у режимі швидкої гри або власної гри. Застосуйте всі правила базової гри. Якщо правила базової гри та самітньої гри суперечать одне одному, обирайте на користь правил самітньої. ШІ позначає штучний інтелект, який гратиме проти вас у цьому режимі.

Підготовка:

Ви отримуєте картку «Бастіон/Форт» (Bastion/Fort). Покладіть 2 картки «Міст» (Bridge) у ігрову зону.

Перетасуйте 32 картки у колоду.

Відкрийте 4 верхні картки з колоди. Оберіть одну картку серед 4. ШІ отримує решту 3. Повторіть допоки у вас буде 8 карток, а у ШІ – 24.

Перетасуйте 8 ваших карток та покладіть «Бастіон» (Bastion) крайньою зліва у руці.

Перетасуйте 24 картки ШІ і покладіть долілиць. Розмістіть «Бастіон» (Bastion) внизу колоди. Ви розпочинаєте гру. Під час вашого першого ходу у вас 6 одиниць мани.

Ігролад:

Ви граєте подібно до звичайної гри. Після вашого ходу починається хід ШІ:

Фаза 1: Відновлення мани

Мана ШІ складається з фіксового та змінного значення. У швидкій грі фіксоване значення дорівнює 6, а змінне додає 1 ману за кожну вашу істоту в грі.

Фаза 2: Викликання

Відкрийте верхню картку з колоди ШІ та покладіть її на землях ШІ у верхній лінії позаду істот на полі бою.

Якщо використана мана не дорівнює або не перевищує сумарну кількість мани ШІ, відкрийте наступну картку ШІ. Розмістіть її на нижній лінії у землях ШІ позаду істот на полі бою.

Продовжуйте викликати картки істот, змінюючи лінії, допоки витрачена мана не буде дорівнювати або перевищувати наявну у ШІ ману.

Якщо ШІ витягує картку заклинання (Incarnation), тоді її пріоритетною цілю стає істота з найближчої до мосту (Bridge) лінії. Якщо такої цілі немає, то заклинання немає ефекту і скидується. Колода скинутих карток ШІ розташована поруч з його ігровою колодою та містить знищених істот та використанні закляття.

Фаза 3: Напад

Коли істота ШІ знищена або використане закляття (Incarnation) – картка переміщується у колоду скидання. Коли ШІ отримує пошкодження від однієї з ваших істот, перемістіть з ігрової до колоди скидання картки ШІ, у кількості рівній розміру пошкодження.

Якщо колода ШІ порожня та видніється картка «Бастіон» (Bastion), переверніть її стороною «Форт» (Fort) догори. Опісля, перетасуйте усі картки з колоди скидання та сформуйте нову колоду з карткою «Форт» (Fort) на чолі.

Завершення гри та умови перемоги.

Гра завершується за однієї з двох умов. Якщо ваша картка «Форт» (Fort) досягає правої позиції у вашій руці – ШІ перемагає. Ви програли.

Якщо колодя ШІ порожня й видніється картка «Форт» (Fort), у штучного інтелекту залишається один хід. Якщо протримаєтеся, то перемогли.

Самітній режим – Власна гра

Налаштуйте складність гри ШІ та досягніть п’ятого рівня! Перед тим як грати у власні ігри, рекомендуємо попрактикуватися зі Швидкими Іграм, щоб навчитися та опанувати правила та особливості самітнього режиму.

1 / Після роздачі карток оберіть рівень складності:

Простий: 1 бал складності

Середній: 2 бали складності

Важкий: 3 бал складності

Героїчний: 4 бал складності

Міфічний: 5 бал складності

2 / Змініть ШІ згідно обраного режиму складності:

Визначення бонусу змінної мани під час фази відновлення мани у ШІ:

+1 мани за кожну вашу істоту у грі (+0 очок складності)

v+2 мани за кожну вашу істоту у грі (+2 очки складності)

Визначення рівня сталої мани під час фази відновлення мани ШІ:

6 (+0 очок складності)

7 (+1 очко складності)

8 (+2 очки складності)

9 (+3 очки складності)

10 (+4 очки складності)

Визначення першого гравця:

Гравець (+0 очок складності)

ШІ (+1 очко складності)

Визначення стійкості ШІ:

Без картки «Бастіону» (Bastion). ШІ розпочинає гру з карткою «Форт» (Fort) (-1 очко складності).

З «Бастіоном» (Bastion) (+0 очок складності).

Визначення опору ШІ:

Ваші атаки завдають колоді ШІ стільки ж, скільки показує значення атаки на вашій істоті (+0 очок складності)

Ваші атаки завдають колоді ШІ на 1 пошкодження менше (+2 очки складності).

Визначення унікальної спеціальної здібності, що отримує ШІ на постійній основі.

Жодної (+0 очок складності)

Сплеск (+1 очко складності)

Проколювання (+1 очко складності)

Злість (+1 очко складності)

Захист (+1 очко складності)

Берсерк (+1 очко складності)

3 / А зараз – до гри!

Маєте запитання до правил чи пропозиції? Пишіть нам на info@grammesedition.fr

ЧаПи – Загальне 

Чи можна грати з одним стартовим набором? Потрібна лише одна копія стартового набору для гри у самітній режим або дуель (формат тасування). Щоб грати дуель у змагальному режимі (Constructed), кожен гравець повинен мати копію стартового набору.

Якщо істота, що була ближче до мосту знищена, переміщення істот відбувається у кінці ходу чи негайно? Коли істоту знищено (і відповідно, її картка переміщуєтся у руку власника крайньою справа), усі істоти негайно повинні переміститися ближче до мосту, щоб заповнити місце.

Чи можливо не викликати істот під час фази прикликання (Summoning)? Так, можна не викликати істот за власним бажанням або через брак мани.

Чи можна зіграти усі картки з руки (окрім картки Бастіон/Форт (Bastion/Fort))? Ні, слід залишити принаймні одну. Якщо у руці тільки картка Бастіон/Форт (Bastion/Fort), вона стає крайньою правою і, відповідно, гру програно.

Оскільки я можу грати тільки перші 4 ліві картки з руки (не враховуючи картку Бастіон/Форт (Bastion/Fort)), то після того як я зіграв одну картку, я отримую доступ до наступної, чи це всі чотири картки для фази викликання? Під час фази викликання, коли гравець розігрує картки, його 5-та картка стає 4-ою. Гравець може розіграти її під час цієї фази або наступної.

Чи можна картку розмістити між картками на лінії? Ні, картка завжди має входити у гру найбільш віддаленою від мосту.

Якщо атака завдає пошкодження, що перевищує кількість очок здоров’я істоти, чи переноситься пошкодження на наступну істоту на лінії або на Бастіон/Форт (Bastion/Fort)? Ні, надлишок пошкодження втрачається. Тож можливо зупинити значне пошкодження істотою з малою кількістю очок здоров’я.

Я розігрую картки з руки ліворуч від картки Бастіон/Форт (Bastion/Fort), вона автоматично рухається ліворуч. Коли картку знищено, вона повертається справа. Це працює як лікування? Саме так!

Що більше істот у грі і менше в руці, то менше у мене мани? Так, баланс сили гравців постійно змінюється.

Якщо атака завдає Бастіону (Bastion) пошкодження, більше, ніжвін має очок здоров’я, чи переноситься пошкодження на Форт (Fort)? Ні, надлишкове пошкодження не переноситься.

Коли можна розіграти картку заклинання (Incantation)? У будь-який момент під час фази викликання (Summoning) або нападу (Assault). При розігруванні вказується обрана істота, картка показується опоненту та після накладання ефекту повертається у руку крайньою праворуч.

Чи можна картку закликання (Incarnation) зіграти більше, ніж один раз за хід? Якщо у вас 5 або менше карток (враховуючи, Бастіон/Форт (Bastion/Fort)), тоді її можливо зіграти більше, ніж один раз за хід (якщо дозволяє мана).

Заклинання (Incarnation) працює так само як істота, тобто вона завдає пошкодження після ходу, у якому розіграна? Ні, ефекти заклинань накладаються негайно.

Чи спеціальні здібності обов’язкові? Так, спецільні здібності застосовуються автоматично за правилами. Якщо їх можна застосувати – вони мають застосовуватись.

Якщо одночасно знищено кілька істот з використанням сплеску (Splash) та проколювання (Perforation), у якому порядку вони повертаються до руки власника? Власник карток обирає порядок повернення у руку.

ЧаПи – Спеціальні здібності

Якщо істота зі здібністю сплеск (Splash) або проколювання (Perforation) атакує істоту зі здібністю захист (Protection). Чи спрацьовує сплеск (Splash) або проколювання (Perforation)? Так, спрацьовують. Поглинається тільки пошкодження, завдане істоті зі здібністю захист напряму.

Істота отримує пошкодження від істоти зі здібністю проколювання (Perforation). Якщо за істотою, якій завдають пошкодження, немає істоти, чи завдає проклювання (Perforation) пошкодження Бастіону/Форту (Bastion/Fort)? Ні, спеціальна здібність проколювання (Perforation) завдає пошкодженя тільки істотам (ніколи Бастіону/Форту (Bastion/Fort)).

Якщо істота має одночасно здібності сплеск (Splash) ТА проколювання (Perforation), чи активується здібність проколювання (Perforation) на істоті позаду істоти, що отримала пошкодження завдяки сплеску (Splash)? Ні, спеціальна здібність проколювання (Perforation) спрацьовує тільки на істоті позаду обраної цілі на тій самій лінії.

Якщо немає істот на лінії і моя істота атакує Бастіон/Форт (Bastion/Fort), чи спрацьовує сплеск (Splash) або проколювання (Perforation)? Ні, спеціальні здібності сплеск (Splash) та проколювання (Perforation) спрацьовують тільки на істот, ніколи на Бастіон/Форт (Bastion/Fort).

Чи здібність злість (Rage) дозволяє істоті атакувати Бастіон/Форт (Bastion/Fort) у хід, коли її було зіграно? Ні, спеціальна здібність злість (Rage) дозволяє атакувати тільки істот у той самий хід (ніколи Бастіон/Форт (Bastion/Fort)).

Чи можна істоту зі здібністю незнищенність (Indestructible) обрати ціллю картки заклинання (Incarnation)? Так, навіть якщо істота не отримає ефекту чи пошкодження, її можна обрати ціллю картки заклинання (Incarnation).

Якщо істота зі здібністю ривок (Sprint) не найближча до мосту, вона виконує дві атаки – під час стрибку і коли настає її черга під час ходу? Ні, істота зі здібністю ривок (Sprint) атакує тільки один раз за хід.

Коли зникає бонус, наданий спеціальною здібністю ривок (Sprint)? Бонус зникає після завершення фази нападу (Assault).

Якщо істота зі спеціальною здібністю берсерк (Berserk) атакує та знищує єдину істоту на лінії, чи може вона атакувати Бастіон/Форт (Bastion/Fort)? Так, коли істота зі спеціальною здібністю берсерк (Berserk) знищує останню істоту на лінії, вона може атакувати знову і відповідно завдати пошкодження Бастіону/Форту (Bastion/Fort) (за вийнятком ситуацій, коли істота прикликана цього ходу і може атакувати завдяки спеціальній здібності злість (Rage).

Чи може істота зі здібністю берсерк (Berserk) атакувати знову, після знищення Бастіону (Bastion)? Ні, спеціальна здібність берсерк (Berserk) активується тільки після знищення істоти. Бастіон (Bastion) не істота.

До якого моменту сусідні істоти отримують спецільні можливості від здібності аура (Aura)? Сусідні істоти отримують переваги аури (Aura) допоки істота зі здібністю аура (Aura) у грі. Щойно істота гине або переміщується, сусідні істоти втрачають ефекти від аури (Aura).

Чи істота зі спеціальною здібністю аура (aura) також отримує переваги цієї спеціальної здібності? Ні, істота не отримує переваг від цієї спеціальної здібності. Тільки дві потенційні сусідні істоти можуть отримати бонуси.

Translation : Drifters

One Comment

  1. I have received in Ukraine the backed game – 3 pcs. in October. All cards in good condition and quality. Very interesting and rather difficult game as for small card filler.
    Thank you very much for good job and nice game!